Home Page
World Cup
 Euro U-21
 European Cups
International
 England
 Italy
 Spain
 Germany
 France
 Holland
 Belgium
 Portugal
 Scotland
 Austria
 Cyprus
 Denmark
 Finland
 Greece
 Iceland
 Ireland
 Norway
 Sweden
 Switzerland
 Turkey
 Wales
 Belarus
 Bulgaria
 Croatia
 Czech Republic
 Estonia
 Hungary
 Israel
 Latvia
 Lithuania
 Moldova
 Poland
 Romania
 Russia
 Serbia
 Slovakia
 Slovenia
 Ukraine
 South America
 Argentina
 Bolivia
 Brazil
 Chile
 Colombia
 Ecuador
 Paraguay
 Peru
 Uruguay
 Venezuela
 CONCACAF
 Mexico
 USA (MLS)
 Costa Rica
 El Salvador
 Guatemala
 Asia
 China
 Japan
 Singapore
 Armenia
 Azerbaijan
Georgia
 Kazakhstan
 Oceania
 Australia
 Africa
 Algeria
 Egypt
 Morocco
 South Africa
 Tunisia


World: Universiade Women
44' Brazil Univ. W 10 - 0 Colombia Univ. W 18/08 08:00
45' Chinese Taipei Univ. W 1 - 0 Argentina Univ. W 18/08 08:00
45' Mexico Univ. W 0 - 0 Ireland Univ. W 18/08 08:00
45' South Korea Univ. W 1 - 0 USA Univ. W 18/08 08:00
65' Great Britain Univ. W 1 - 3 South Africa Univ. W 18/08 03:00
World: Universiade
11:30 Brazil Univ. ? - ? Russia Univ. 18/08 11:30
11:30 Chinese Taipei Univ. ? - ? Mexico Univ. 18/08 11:30
11:30 Ireland Univ. ? - ? France Univ. 18/08 11:30
11:30 Italy Univ. ? - ? USA Univ. 18/08 11:30
World: Club Friendly Women
17:00 Duisburg W (Ger) ? - ? Bochum W (Ger) 18/08 17:00
17:00 PSV W (Ned) ? - ? Genk W (Bel) 18/08 17:00
Wales: Premier League
18:45 Newtown ? - ? Druids 18/08 18:45
Wales: Division 1
18:30 Briton Ferry ? - ? Llanelli 18/08 18:30
18:30 Goytre Utd ? - ? Port Talbot 18/08 18:30
Usa: Usl
65' Portland 2 1 - 2 Seattle 2 18/08 02:30
Turkey: Tff 1. Lig
18:45 Manisaspor ? - ? Samsunspor 18/08 18:45
16:45 Denizlispor ? - ? Istanbulspor AS 18/08 16:45
Turkey: Super Lig
18:45 Kasimpasa ? - ? Besiktas 18/08 18:45
Switzerland: Challenge League
18:00 Xamax ? - ? Schaffhausen 18/08 18:00
Sweden: Superettan
17:00 Orgryte ? - ? Frej 18/08 17:00
Sweden: Division 2 - Västra Götaland
17:00 Ullareds IK ? - ? Assyriska IK 18/08 17:00
Sweden: Division 2 - Södra Svealand
17:30 Huddinge ? - ? Boo FF 18/08 17:30
17:00 Motala ? - ? Sylvia 18/08 17:00
Sweden: Division 2 - Norrland
17:30 Harnosands ? - ? Soderhamns 18/08 17:30
Sweden: Division 2 - Norra Götaland
17:30 Trollhattan ? - ? FBK Karlstad 18/08 17:30
17:00 Uddevalla ? - ? Grebbestads 18/08 17:00
Sweden: Division 2 - Östra Götaland
17:30 Hassleholms IF ? - ? Kvarnby 18/08 17:30
17:00 Lindsdals ? - ? IFK Hassleholm 18/08 17:00
Sweden: Allsvenskan Women
17:00 Bunkeflo W ? - ? Hammarby W 18/08 17:00
16:30 Linkopings W ? - ? Orebro W 18/08 16:30
Sweden: Allsvenskan
17:00 Jonkopings ? - ? Elfsborg 18/08 17:00
Spain: Laliga2
20:00 Tenerife ? - ? Zaragoza 18/08 20:00
18:00 Lorca FC ? - ? Leonesa 18/08 18:00
Spain: Laliga
20:15 Valencia ? - ? Las Palmas 18/08 20:15
18:15 Leganes ? - ? Alaves 18/08 18:15
South Korea: National League
10:30 Gimhae ? - ? Busan Kyotong 18/08 10:30
10:00 Changwon ? - ? Gangneung 18/08 10:00
10:00 Cheonan City ? - ? Daejeon Korail 18/08 10:00
10:00 Mokpo City ? - ? Gyeongju KHNP 18/08 10:00
South Africa: Premier League
18:00 Bidvest Wits ? - ? Cape Town City 18/08 18:00
Slovakia: Fortuna Liga
16:30 Podbrezova ? - ? Ruzomberok 18/08 16:30
Slovakia: Divison C West
15:00 Banik Prievidza ? - ? Trnava B 18/08 15:00
Singapore: S.League
11:30 Hougang ? - ? Geylang 18/08 11:30
Serbia: Prva Liga
15:30 Sindjelic Beograd ? - ? Pivara 18/08 15:30
Russia: Youth League
15:00 Rubin Kazan U21 ? - ? Anzhi U21 18/08 15:00
14:00 Spartak Moscow U21 ? - ? Lokomotiv Moscow U21 18/08 14:00
Russia: Premier League
16:30 Tosno ? - ? SKA Khabarovsk 18/08 16:30
Russia: Division 2 - West
16:00 Luki-Energiya ? - ? S. Kostroma 18/08 16:00
15:00 Chertanovo M. ? - ? Lokomotiv-Kazanka 18/08 15:00
15:00 Vladimir ? - ? Znamya Truda 18/08 15:00
14:30 Kolomna ? - ? Veles Moscow 18/08 14:30
14:30 Murom ? - ? Dynamo SPB 2 18/08 14:30
15:30 Pskov 747 ? - ? Dolgoprudny 18/08 14:30
15:30 Tekstilshtik ? - ? Smolensk 18/08 14:30
Russia: Division 2 - Ural-Povolzhye
15:30 Kamaz ? - ? Neftekhimik 18/08 15:30
15:00 M. Saransk ? - ? Lada Togliatti 18/08 15:00
14:00 Zenit-Izhevsk ? - ? Syzran 18/08 14:00
13:00 Krylya Sovetov Samara 2 ? - ? Nosta 18/08 13:00
13:00 Orenburg 2 ? - ? Anzhi-Junior Zelenodolsk 18/08 13:00
Russia: Division 2 - South
14:30 Biolog ? - ? SKA Rostov 18/08 14:30
Russia: Division 2 - Center
16:00 Energomash Belgorod ? - ? Ararat Moscow 18/08 16:00
15:30 Kaluga ? - ? Ryazan 18/08 15:30
15:00 Khimik Novomoskovsk ? - ? Penza 18/08 15:00
15:00 Saratov ? - ? Krasnogorsk 18/08 15:00
14:00 R. Volgograd 2 ? - ? T. Moscow 18/08 14:00
Romania: Liga 2
17:00 Arges Pitesti ? - ? Miroslava 18/08 17:00
16:00 Mioveni ? - ? Satu Mare 18/08 16:00
15:30 Targu Mures ? - ? Luceafarul Oradea 18/08 15:30
Romania: Liga 1
18:00 Astra ? - ? Poli Iasi 18/08 18:00
Poland: Iii Liga - Group I
17:00 Victoria Sulejowek ? - ? Legia II 18/08 17:00
15:30 Wikielec ? - ? Sokol Aleksandrow Lodz 18/08 15:30
Poland: Ekstraklasa
18:30 Cracovia ? - ? Gornik Z. 18/08 18:30
16:00 Lechia Gdansk ? - ? Sandecja Nowy S. 18/08 16:00
Poland: Division 2
17:30 Kluczbork ? - ? Elblag 18/08 17:30
15:30 Gwardia Koszalin ? - ? Warta Poznan 18/08 15:30
Poland: Division 1
18:45 Leczna ? - ? Stal Mielec 18/08 18:45
18:45 Ruch ? - ? Olsztyn 18/08 18:45
18:00 Chojniczanka ? - ? Podbeskidzie 18/08 18:00
18:00 Legnica ? - ? Zaglebie Sosnowiec 18/08 18:00
Peru: Primera Division - Clausura
18:15 Alianza Atl. ? - ? AD Cantolao 18/08 18:15
Norway: Junior U19
16:00 Start U19 ? - ? Viking U19 18/08 16:00
15:00 Sarpsborg U19 ? - ? Sandefjord U19 18/08 15:00
11:00 Haugesund U19 ? - ? Mjondalen U19 18/08 11:00
North & Central America: Concacaf League
65' Alianza FC 1 - 0 Olimpia 18/08 02:00
65' Ferretti 0 - 0 Plaza Amador 18/08 00:00
Netherlands: Eredivisie
18:00 Roda ? - ? Vitesse 18/08 18:00
Netherlands: Eerste Divisie
18:00 Cambuur ? - ? Jong Ajax 18/08 18:00
18:00 Den Bosch ? - ? Jong AZ 18/08 18:00
18:00 Eindhoven FC ? - ? Telstar 18/08 18:00
18:00 Maastricht ? - ? G.A. Eagles 18/08 18:00
18:00 Nijmegen ? - ? Almere City 18/08 18:00
18:00 Sittard ? - ? Dordrecht 18/08 18:00
18:00 Volendam ? - ? Helmond 18/08 18:00
18:00 Waalwijk ? - ? FC Emmen 18/08 18:00
Lithuania: I Lyga
16:00 FK Panevezys ? - ? Utenis 2 18/08 16:00
15:30 Tauras Taurage ? - ? Banga 18/08 15:30
Israel: Leumit League
13:30 Hapoel Hadera ? - ? Ramat Hasharon 18/08 13:30
13:30 Hapoel Petah Tikva ? - ? Hapoel Katamon 18/08 13:30
13:30 Hap. Ramat Gan ? - ? Hapoel Kfar-Saba 18/08 13:30
13:30 H. Nazareth ? - ? H. Marmorek 18/08 13:30
13:30 M. Herzliya ? - ? Hapoel Afula 18/08 13:30
Ireland: Premier Division
18:45 Bray ? - ? Drogheda 18/08 18:45
18:45 Galway ? - ? Shamrock Rovers 18/08 18:45
18:45 St. Patricks ? - ? Finn Harps 18/08 18:45
18:30 Cork City ? - ? Sligo Rovers 18/08 18:30
Ireland: Division 1
18:45 Shelbourne ? - ? Cobh Ramblers 18/08 18:45
18:45 Waterford ? - ? UC Dublin 18/08 18:45
Iceland: Inkasso-Deildin
18:00 Thor Akureyri ? - ? Fram 18/08 18:00
Iceland: Division 2
18:30 Njardvik ? - ? Magni 18/08 18:30
Hungary: Otp Bank Liga
17:30 Debrecen ? - ? Vasas 18/08 17:30
Germany: Regionalliga West
17:30 Wegberg-Beeck ? - ? Uerdingen 18/08 17:30
Germany: Regionalliga Sudwest
17:00 Hoffenheim II ? - ? TSV Steinbach 18/08 17:00
17:00 Stuttgart II ? - ? Elversberg 18/08 17:00
17:00 TuS Koblenz ? - ? Mainz II 18/08 17:00
17:00 Walldorf ? - ? FSV Frankfurt 18/08 17:00
Germany: Regionalliga North
16:30 Oldenburg ? - ? Braunschweig II 18/08 16:30
Germany: Regionalliga Nordost
17:00 Babelsberg ? - ? Furstenwalde 18/08 17:00
17:00 Halberstadt ? - ? Oberlausitz 18/08 17:00
Germany: Regionalliga Bayern
17:30 Memmingen ? - ? Unterfohring 18/08 17:30
17:00 Buchbach ? - ? Garching 18/08 17:00
17:00 Rosenheim ? - ? Ingolstadt II 18/08 17:00
16:30 Schalding ? - ? Seligenporten 18/08 16:30
Germany: Oberliga Nofv-Nord
18:30 Malchower ? - ? 1.FC Frankfurt 18/08 18:30
18:00 Strausberg ? - ? Wismar 18/08 18:00
17:30 Seelow ? - ? Torgelower Greif 18/08 17:30
Germany: Oberliga Nofv- Süd
17:30 Eilenburg ? - ? Schott Jena 18/08 17:30
16:30 Bischofswerdaer ? - ? Kamenz 18/08 16:30
16:30 Merseburg ? - ? Sandersdorf 18/08 16:30
Germany: Oberliga Hessen
17:30 Ederbergland ? - ? Hessen Dreieich 18/08 17:30
16:30 Lehnerz ? - ? SV Steinbach 18/08 16:30
Germany: Oberliga Hamburg
18:00 Hamburger SV III ? - ? Turkiye Wilhelmsburg 18/08 18:00
18:00 Suderelbe ? - ? Teutonia Ottensen 18/08 18:00
17:30 Condor Hamburg ? - ? Curslack-Neuengamme 18/08 17:30
17:30 TuS Osdorf ? - ? TSV Buchholz 08 18/08 17:30
Germany: Oberliga Bremen
17:00 Oberneuland ? - ? Blumenthaler 18/08 17:00
16:30 Aumund-Vegesack ? - ? Habenhauser 18/08 16:30
16:30 Bremer ? - ? VfL Bremen 18/08 16:30
Germany: Oberliga Bayern Nord
17:30 Weiden ? - ? Aschaffenburg 18/08 17:30
16:00 Bayern Hof ? - ? Ammerthal 18/08 16:00
16:00 Sand ? - ? Eltersdorf 18/08 16:00
Germany: Oberliga Baden-Württemberg
17:00 Neckarsulmer ? - ? Freiberg 18/08 17:00
Germany: Bundesliga
18:30 Bayern Munich ? - ? Bayer Leverkusen 18/08 18:30
Germany: 3. Liga
17:00 Fortuna Koln ? - ? Karlsruher 18/08 17:00
17:00 Meppen ? - ? Zwickau 18/08 17:00
Germany: 2. Bundesliga
16:30 Braunschweig ? - ? Aue 18/08 16:30
16:30 Darmstadt ? - ? St. Pauli 18/08 16:30
France: National
18:00 Boulogne ? - ? Grenoble 18/08 18:00
18:00 Concarneau ? - ? Chambly 18/08 18:00
18:00 Creteil ? - ? Avranches 18/08 18:00
Postp. Dunkerque ? - ? Bastia 18/08 18:00
18:00 Les Herbiers ? - ? Lyon Duchere 18/08 18:00
18:00 Rodez ? - ? Laval 18/08 18:00
18:00 Sannois ? - ? Beziers 18/08 18:00
France: Ligue 2
18:00 AC Ajaccio ? - ? Paris FC 18/08 18:00
18:00 Auxerre ? - ? Orleans 18/08 18:00
18:00 Clermont ? - ? Lorient 18/08 18:00
18:00 GFC Ajaccio ? - ? Quevilly Rouen 18/08 18:00
18:00 Le Havre ? - ? Valenciennes 18/08 18:00
18:00 Nancy ? - ? Sochaux 18/08 18:00
18:00 Niort ? - ? Tours 18/08 18:00
18:00 Reims ? - ? Bourg Peronnas 18/08 18:00
France: Ligue 1
18:45 Metz ? - ? Monaco 18/08 18:45
Finland: Ykkonen
15:30 OPS ? - ? Jaro 18/08 15:30
15:30 TPS ? - ? Ekenas 18/08 15:30
Finland: Kakkonen Group B
15:30 EsPa ? - ? Viikingit 18/08 15:30
15:30 NuPS ? - ? Jazz Pori 18/08 15:30
15:30 SalPa ? - ? Peimari United 18/08 15:30
Finland: Kakkonen Group A
16:00 Kiffen ? - ? JaPS 18/08 16:00
Estonia: Meistriliiga
16:30 Flora ? - ? Paide 18/08 16:30
16:00 Infonet Tallinn ? - ? Tulevik 18/08 16:00
16:00 Sillamae ? - ? Kalju 18/08 16:00
England: Professional Development League
13:00 Barnsley U23 ? - ? Colchester U23 18/08 13:00
13:00 Birmingham U23 ? - ? Coventry U23 18/08 13:00
England: Premier League 2
18:05 Chelsea U23 ? - ? Derby U23 18/08 18:05
18:00 Everton U23 ? - ? Leicester U23 18/08 18:00
18:00 Middlesbrough U23 ? - ? Norwich U23 18/08 18:00
18:00 West Brom U23 ? - ? Newcastle Utd U23 18/08 18:00
12:00 Reading U23 ? - ? Blackburn U23 18/08 12:00
England: Championship
18:45 Burton ? - ? Birmingham 18/08 18:45
Denmark: Superliga
18:15 Randers FC ? - ? Silkeborg 18/08 18:15
16:00 Horsens ? - ? Aalborg 18/08 16:00
Denmark: 2nd Division - Group 2
16:30 Marienlyst ? - ? Kolding IF 18/08 16:30
Denmark: 2nd Division - Group 1
16:30 Hvidovre ? - ? B.93 18/08 16:30
Czech Republic: U19 League
12:00 Mlada Boleslav U19 ? - ? Zlin U19 18/08 12:00
Czech Republic: Division 2
17:30 Znojmo ? - ? Frydek-Mistek 18/08 17:30
Czech Republic: 1. Liga
18:15 Sparta Prague ? - ? Slovacko 18/08 18:15
Croatia: 2. Hnl
18:00 Dragovoljac ? - ? Dugopolje 18/08 18:00
15:00 Gorica ? - ? NK Dinamo Zagreb 2 18/08 15:00
Croatia: 1. Hnl
18:00 Istra 1961 ? - ? Cibalia 18/08 18:00
Colombia: Liga Aguila - Clausura
65' Millonarios 1 - 0 Jaguares de Cordoba 18/08 01:00
Bulgaria: Parva Liga
18:00 Pirin Blagoevgrad ? - ? Levski 18/08 18:00
15:45 Botev Plovdiv ? - ? Cherno More 18/08 15:45
Brazil: Brasileiro U20 - Second Stage
00:30 Gremio U20 ? - ? Atletico-PR U20 18/08 00:30
00:00 Cruzeiro U20 ? - ? Sao Paulo U20 18/08 00:00
Belgium: Proximus League
18:30 Lierse ? - ? KSV Roeselare 18/08 18:30
Belgium: Jupiler League
18:30 St. Liege ? - ? Waregem 18/08 18:30
Belarus: Vysshaya Liga
16:00 FC Gomel ? - ? Isloch Minsk 18/08 16:00
15:00 Naftan ? - ? Dnepr Mogilev 18/08 15:00
Austria: Regionalliga East
17:30 Ebreichsdorf ? - ? FK Austria Vienna (Am) 18/08 17:30
17:30 Horn ? - ? St. Polten (Am) 18/08 17:30
17:30 Schwechat ? - ? Neusiedl 18/08 17:30
17:30 Wiener Sportklub ? - ? Stadlau 18/08 17:30
17:00 Parndorf ? - ? ASK-BSC Bruck Leitha 18/08 17:00
Austria: Regionalliga Central
17:00 Deutschlandsberger ? - ? Florian 18/08 17:00
17:00 Kalsdorf ? - ? Bad Gleichenberg 18/08 17:00
17:00 Pasching ? - ? A. Klagenfurt 18/08 17:00
17:00 Sturm Graz (Am) ? - ? AC Wolfsberger (Am) 18/08 17:00
16:55 Vorwarts Steyr ? - ? SC Weiz 18/08 16:55
Austria: Erste Liga
18:30 Wacker Innsbruck ? - ? Liefering 18/08 18:30
16:30 A. Lustenau ? - ? BW Linz 18/08 16:30
16:30 FAC Wien ? - ? Kapfenberg 18/08 16:30
16:30 Hartberg ? - ? Ried 18/08 16:30
16:30 Neustadt ? - ? Wattens 18/08 16:30
Asia: Southeast Asian Games
44' Brunei U23 0 - 2 Myanmar U23 18/08 08:00
45' Laos U23 0 - 2 Singapore U23 18/08 08:00
Argentina: Copa Argentina
Postp. Independiente ? - ? Atl. Tucuman 18/08 00:10
Africa: African Nations Championship - Qualificati
18:00 Libya ? - ? Algeria 18/08 18:00
13:00 Sudan ? - ? Ethiopia 18/08 13:00
1 online users